O mnie

Wszystko zaczęło się w ogrodzie. Gdzie własne, prywatne potrzeby zamieniły się w pasję, a ta w sposób na życie.

Jak zamieniłam tabelki w Exelu na pracę na świeżym powietrzu

Ktoś kiedyś powiedział, że życie zaczyna się po 40. I pewnie miał rację, bo kilka lat przed świętowaniem 40. wiosny życia, razem z rodziną przeprowadziłam się na wieś. Zamieszkaliśmy w nowym domu w Brzozówce w gminie Obrowo, niedaleko Torunia. Cisza, spokój i… ugór.

Marzyłam o pięknym i zadbanym ogrodzie. Dlatego wraz z pomocą bliskich zabrałam się do pracy. Kopanie, pielenie, sadzenie, przesadzanie, nawożenie. Jeszcze do niedawna pracowałam w biurze, gdzie jako ekonomistka z wykształcenia i zamiłowania ślęczałam nad tabelkami i cyferkami. A teraz zaczęło mi się podobać przebywania na świeżym powietrzu i grzebanie w ziemi. Chciałam wiedzieć coraz więcej o roślinach – gdzie je posadzić, jak o nie dbać.

Z czasem ekonomia odeszła na boczny tor, a ogrodnictwo stało się sposobem na życie. Na początku 2008 roku założyłam firmę Tomaszek Ogrody. Moimi pierwszymi Klientami stali się nowi sąsiedzi, którzy podobnie jak ja chcieli zadbać o swoje przydomowe ogródki.

Pracowałam coraz więcej, przyjmując zlecenia również od firm, deweloperów i wspólnot mieszkaniowych. Żeby usystematyzować i pogłębić wiedzę, wróciłam do szkoły. Naukę zakończyłam zdanym egzaminem państwowym i uzyskaniem świadectwa technika architektury krajobrazu. Nie poprzestałam na tym. Brałam też udział w licznych, specjalistycznych szkoleniach – m.in. na temat montażu systemu nawadniania ogrodu.

Codziennie w swojej pracy korzystam z posiadanej wiedzy. Ale najważniejsze są dla mnie wieloletnie doświadczenie oraz potrzeby Klientów.

Małgorzata Tomaszek projektantka ogrodów Tomaszek Ogrody
sekator-ciecie-zielen

Ogród na lata, czyli dlaczego cenię długoterminową współpracę

Projektowanie i zakładanie ogrodów to moja pasja i sposób na życie. Uwielbiam rozmawiać z Klientami na temat tego, jaki chcieliby mieć ogród. Jednocześnie wiem, że wiele osób nawet jeśli uwielbia spędzać wolne chwile w swoim ogrodzie, nie ma wystarczająco czasu, aby o niego zadbać.

Ba! Te wolne chwile wolą poświęcić na odpoczynek, rodzinnego grilla lub po prostu rozmowę z bliskimi, niż na pielenie, grabienie, czy martwienie się, że ulubione rośliny zaatakowały szkodniki.

Bardzo dobrze ich rozumiem. Dlatego cenię długoterminową współpracę z Klientami. Zaczyna się ona zazwyczaj od założenia lub modernizacji ogrodu. W kolejnych latach wracam do niego najczęściej latem i jesienią lub częściej. Zajmuje się pielęgnowaniem roślin, przycinam drzewa i krzaki, dbam o trawnik oraz system nawadniania i oświetlenia ogrodowego.

Taką stałą współpracę doceniają nie tylko moi indywidualni Klienci, ale również przedstawiciele wspólnot mieszkaniowych, różnego rodzaju firm, a także deweloperzy. Dla nich wszystkich istotne jest, aby tereny zielone wokół budynków były zadbane przez cały rok.

Zostańmy w kontakcie

606 367 768

tomaszek.ogrody@wp.pl

Brzozówka koło Torunia

Razem ze mną stwórz swój wymarzony ogród

Jeśli zastanawiasz się nad uporządkowaniem swojego ogrody lub stworzeniem nowego zielonego zakątka, skontaktuj się ze mną.